דעת

אחד מיסודות תוכנית עתי"ד הוא ההבנה שאדם שלם משלב שורשים עמוקים במקורות תורניים עם ידע כללי רחב ומשמעותי. על כן לימוד התורה מלווה בהעצמת הלימודים הכלליים, הרחבת אופקים ופיתוח בוגר חינוך ממ"ד בעל רוחב יריעה והשכלה כללית נרחבת.

פעילויות קבע בשגרה

יומן עתי"ד

יומן עתי"ד הוא פלטפורמה מרכזית להעשרה ערכית, חינוכית ולימודית. היומן מספק שפע של תכנים לעבודה יומיומית, תוך התייחסות לנושא השנתי, לפרשת השבוע ולחגי מעגל השנה. העיסוק בנושאים נעשה בשפת עתי"ד, תוך דגש על חוויה ועל העצמת התלמיד. היומן מאפשר לערוך סביבו פעילויות נלוות כגון: חידונים, לימוד בחברותות,ו משחקים.

עץ הדעת – תחום ידע שנתי

לאורך השנה נעסוק בנושא בתחום ידע כללי נבחר, כשבכל פעם נתבונן בו מזווית אחרת, וכך נוסיף לעץ הדעת שלנו גזע (יסודות בהכרת הנושא),  ענפים (נושאים קשורים המתפצלים מהנושא) ופירות (יצירת תוצר בהקשר לנושא).

 

 

מצטייני השבוע

בכל יום שישי המנהלת אוספת את מצטייני השבוע בתחום הלימודי למפגש עם שוקו ולחמניה. על הקיר בבית ספר יתלו תמונות עם פירוט במה הצטיינו. כמו כן המנהלת מרימה טלפון להורים לבשר על הצטיינות התלמידים.

פעילויות סביב מעגל השנה

ירושלים שלי – ליום ירושלים

כלל התלמידים בבית הספר יצפו במחזמר אני ירושלמי, אחרי פעילות הכנה לקראת ההצגה. לאחר הצפייה בהצגה יתקיים שיעור שבו התלמידים יביעו דעות שונות מהי ירושלים שלי? אפשר גם בכתיבת שיר, סיפור, או חוויה מביקור בירושלים. הצעירים יציירו או יבנו דגם של אתר ירושלים.
הלימוד צריך להיות חוויתי ומשמעותי לתלמידים . וחייבת להיות השתתפות מלאה בהצגה על מנת לקיים את התהליך.

שבוע הספר

שבוע הספר הוא הזדמנות להעלאת ערך הקריאה והדעת. פעילויות אפשריות: הזמנת סופר או מאייר, מבצע קריאת ספרים, חידון בנושא ספרים, יום עיון סביב "ספר הספרים", כתיבה יוצרת, המלצות ספרים.
 

פעילויות שיא ומבצעים

ספרייה במרכז

יום שיא שמוקדש כולו לספריית בית הספר. ביום זה ישקיעו הילדים בשדרוג הספריה: סדר, קישוט, שיפוץ. בנוסף, יתקיים שוק קח ותן של ספרים יד שנייה.
 

יום חלו"ם – חוויה, למידה ומשחק

יום שיא שבו יגיעו התלמידים בלי ילקוטים ובלי קלמרים ויחוו למידה חווייתית ומהנה.
המטרה:
למידה שוברת שגרה לצורך התרעננות 
מתן ביטוי לסקרנות הטבעית של הילדים 
הדגשת הלמידה כחוויה מקיפה שאיננה מתרחשת רק בשיטות קונוונציונליות
 

פעילויות עם תלמידים

מעבדת מחשבים 

הקמת ספרייה בית ספרית

חלו"ם – חוויה למידה ומשחק

עץ המצוינות

תכנית למידה מרחוק לשעת חירום

חלוקת מתנות הצטיינות עם צוות עתי"ד

פעילויות עם מורים

שדרוג הספרייה כמרכז דעת בבית ספר

"פסק זמן" עם צוות הנהלת עתי"ד

פעילויות עם הורים

ערב פיוט

עתי"ד של דעת